27 Юли, 2026

Иван Иванов: Твърдението на г-н Шишков е невярно, по време на мандата ми няма плащане за „Хемус“

Снимка: МРРБ

На 6 февруари аз съм издал заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи, платено е от служебния кабинет при г-н Найденов, заяви бившият регионален министър

Не е доказано, че има незаконно строителство на „Хемус“. На 28 август 2025 г. по заповед на началник на ДНСК се прави комисия от 15 души, с представители на ДНСК, на строителя, на възложителя, надзор, проектант и т.н., където те установяват, че няма налично незаконно строителство, заяви бившият регионален министър Иван Иванов.

Ако в този период предходни министри в други управления, други инвеститори там нещо се е случвало, няма писмени доказателства, каза той в студиото на бТВ. 

Министърът извади разрешение за строеж на база на представени му изготвени документи от институциите при него. Не мога да коментирам и да твърдя какво са направили тези хора, защото те с подписите си 14 души са потвърдили, че там няма незаконно строителство. Съдът е удостоверил със своите решения, че всички актове – 5 на брой – не са издадени по надлежен ред и не е доказано незаконно строителсво. Като основните мотиви на съда са, че няма дата и място на извършване на нарушението и няма съответно такива на този участък на „Хемус“, посочи бившият регионален министър.

Той коментира изказването на бившият регионален министър пред медията: Понеже беше направено едно невярно твърдение (защото всичките твърдения, които направи г-н Шишков, са внушения и аз съм изненадан защо и не бих искал по този начин да се води комуникацията между двама министри – настоящ и бивш), че е плащано след това разрешение от този кабинет. 

Няма плащане за АМ „Хемус“. 13 млн. лева са платени за строителство на този лот - 4-ти. В рамките на моя мандат такова плащане не е правено. Направих си труда да проверя – плащане е правено по време на служебния кабинет при г-н Найденов. Очевидно той и неговият екип са преценили, че няма проблеми, за да направят подобно плащане, каза още Иванов.

Той обясни в студиото: По авансовите плащания има приета методика по искане и по инициатива на Камара на строителите. Това е акт на Министерски съвет. И тази методика, този акт сегашният Министерски съвет може да го отмени. Важното е да се знае, че тази методика действа занапред, тя назад във времето не може да действа. 

Отделно нищо не е спирал г-н Шишков, тъй като още на 6 февруари аз съм издал такава заповед, с която съм забранил всякакви индексации, всякакво поемане на разходи. Няма такава индексация, това е невярно твърдение (показва и предава заповедта в студиото). Тази заповед впоследствие беше допълнена от служебния кабинет и никакви действия в тази посока не са предприемани, твърди Иван Иванов.

Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (1)

  • 10:36, 17 Юни, 2026

    Поредната лъжа на шишо бакшишо,това лице е въздух под налягане,задайте му въпроса какво е направил в живото си,освен,че го изгониха от общината заради смърта на едно дете.

    Отговор