4 Април, 2026

Иван Сотиров: Демонтажът на МОЧА е еманация на управляващите, които се заявяват като евроатлантици

Иван Сотиров: Демонтажът на МОЧА е еманация на управляващите, които се заявяват като евроатлантици

Иван Сотиров

"България продължава да е осеяна с паметници на окупационна армия, която е наложила по насилствен, брутален начин, престъпен комунистически режим". Това заяви пред Нова ТВ бившият депутат и общински съветник в СОС Иван Сотиров.

Той посочи, че в България фашизъм не е имало и това е установено от всички авторитетни историци.

„Тук се говори за някакво освобождение на България от фашизма. България е управлявана от правителството на Константин Муравиев, едно правителство, което е водело разговори за излизане от Пакта”, припомни историческият факт Сотиров.

За аналогиите между Паметника на Съветската армия и този в Австрия, Сотиров заяви, че паметникът във Виена е със статут на войнишки, където са загинали хиляди червеноармейци. Той не е на някаква армия освободителка, обясни Сотиров.

По думите му смисълът от демонтажа на Паметника на Съветската армия е да се покаже еманципацията на българския политически елит, на управляващите, които се заявяват като евроатлантици.

Сподели:

Коментари (0)

ВАС отхвърли жалби срещу решението на ЦИК,  определящо местата и броя на секциите в чужбина

ВАС отхвърли жалби срещу решението на ЦИК, определящо местата и броя на секциите в чужбина

Жалбоподателите твърдят, че решението на ЦИК е неправилно и незаконосъобразно, тъй като в Ковънтри, Уорикшър и Телфорд не са предвидени избирателни секции

МОН възстанови регистрацията на „Малко българско училище в Чикаго"

МОН възстанови регистрацията на „Малко българско училище в Чикаго"

"За нас е важна подкрепата от Министерството на образованието и науката, тя не е формалност, а жизненоважен механизъм"

Свидетел: Пътниците от влака Русе - Стара Загора се разминаха на косъм от неописуема трагедия, транспортното министерство мълчи

Свидетел: Пътниците от влака Русе - Стара Загора се разминаха на косъм от неописуема трагедия, транспортното министерство мълчи

Кошмарът се разиграва в района на с. Яворовец. Ужасът за хората е бил пълен, защото там мобилните телефони просто нямат обхват и те са се оказали напълно откъснати от света минути след сблъсcка.