18 Януари, 2026

Иван Сотиров: Другарко Нинова, НС не е детска градина, искайте оставките на депутатите от изложението!

Иван Сотиров: Другарко Нинова, НС не е детска градина, искайте оставките на депутатите от изложението!

Иван Сотиров

Остава от БСП да съберат пари за двамата социалисти, за да им помогнат да върнат командировъчните на парламента

"Другарко Нинова, Народното събрание не е детска градина в която пращате вашите депутати и председателят му не е учителка, която трябва да се грижи за доброто им поведение!". Така коментира спора между Цвета Караянчева и Корнелия Нинова около червените депутати с екзотичната командировка в Австрия бившият син депутат Иван Сотиров във Фейсбук. 

"Вие трябваше да поиска оставките на депутатите от БСП, които са ходили на ловно изложение с пари на данъкоплатците, а не само да ги върнат! Остава и в знак на солидарност да им съберете пари от парламентарната групата, както събрахте за гаранцията на Елена Йончева" казва още Сотиров. Припомняме, че "бойкотиращите" червени депутати Иван Иванов и Йордан Младенов, които не ходят на работа, решиха да използват свободното време и да отидат на ловно изложение в Залцбург. Справка от парламента показа, че народните представители, заедно с още двама свои колеги от ВМРО и ДПС, са похарчили 13 500 лв., за да се учат как се ловят сьомги и имоти. Вчера пък Корнелия Нинова изкара виновна Цвета Караянчева, която подписала командировките на депутатите ѝ. Караянчева пък отговори, че е получила документ от БСП в парламента, който е подписан от някой началник в "столетницата". 

Сподели:

Коментари (0)

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

"Отървете народа от тази агония" - президентски съветник пусна клип с призиви към Радев да основе партия

Видеото, публикувно от президентския секретар по сигурността и отбраната Димитър Стоянов, породи догадки.

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Николай Денков: Лорер няма да е част от листите на ПП-ДБ, изключен е

Най-голямата битка според Денков е за честността на вота, заради "усилията за саботаж" на машинното гласуване.

Рая Назарян не приема да е служебен премиер: Би било обществено безотговорно

Рая Назарян не приема да е служебен премиер: Би било обществено безотговорно

По думите ѝ, служебният премиер трябва да създаде предпоставки за честността и прозрачността на вота, а лице, „което участва в политическа формация, което ще участва в тази надпревара за доверието на суверена“, не може да гарантира това.