18 Декември, 2025

Иван Таков: Аз съм председател на транспортната комисия в СОС и не съм участвал в преговорите

Иван Таков: Аз съм председател на транспортната комисия в СОС и не съм участвал в преговорите

15-те милиона са за всички, дори за администрацията. Как ще се разпределят решава икономическата рамка за градския транспорт, обясни той

Искаха 400 лв от началото на годината, склониха на 300 лв. от 1 април, но за всички - и шофьори, и администрация. Това не решава фундаменталните проблеми в транспорта. Случи се гасене на пожар, който се запали миналата седмица.

Това каза в предаването "Лице в лице" по БТВ шефът на транспорната комисия в Столичния общински съвет Иван Таков, който е и лидер на БСП-София.

Над 350 души е липсата при водачите от градския транспорт, а има и такава на механици, например, обърна внимание той. "Аз съм председател на транспортната комисия в СОС и не съм участвал в преговорите", каза още Таков.

15-те милиона са за всички, дори за администрацията. Как ще се разпределят решава икономическата рамка за градския транспорт, обясни Таков.

 Иван Таков и неговият заместник Карлос Контрера поискаха от Центъра за градска мобилност (ЦГМ) предложение за компенсация на гражданите, притежаващи абонаментни карти за градския транспорт в София заради шестдневната блокада на транспорта. Това съобщиха от пресцентъра на БСП - София. 

Общинските съветници са изпратили официално писмо до изпълнителния директор на "Център за градска мобилност" ЕАД Румяна Милова, в което се казва, че е бил налице форсмажор, като по независещи от пътниците обстоятелства те са били в невъзможност да ползват услуга, за която са предплатили. Таков и Контрера предлагат от ЦГМ да извършат разчет и да представят предложение за удължаване на валидността на абонаментните карти за градския транспорт, валидни в посочения период 14-19 май 2025 г., като се удължи валидността им автоматично с шест календарни дни. По думите на председателят на комисията по транспорт това е технически въпрос, който не би трябвало да затрудни ЦГМ.

По-рано днес от "Спаси София" съобщиха, че са внесли доклад с конкретни предложения за промени в Наредбата за пътуване с обществения транспорт касаещи компенсирането на пътниците с карти за градския транспорт. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Форумът Рамщайн с рекорден ангажимент за военна подкрепа за Украйна от 45 млрд. долара

Форумът Рамщайн с рекорден ангажимент за военна подкрепа за Украйна от 45 млрд. долара

Съюзниците на Украйна току-що се съгласиха да дарят на Киев нови оръжия и военни материали на стойност над 45 милиарда долара на 32-рата среща на групата Рамщайн. САЩ не допринесоха за това.

Доклад на Тони Блеър и Джейми Даймън: ЕС трябва да се реформира, за да оцелее

Доклад на Тони Блеър и Джейми Даймън: ЕС трябва да се реформира, за да оцелее

Докладът е изготвен с участието на бившия британски премиер Тони Блеър и американския бизнесмен и банкер Джейми Даймън

Русия удари мост в Одеска област, убита е майка, а трите ѝ деца са ранени

Русия удари мост в Одеска област, убита е майка, а трите ѝ деца са ранени

На 18 декември противникът е атакувал Одеска област с дронове, един от които е ударил цивилен автомобил, движещ се по мост