5 Декември, 2025

Иван Таков: Демагогията на Терзиев застигна и МРРБ, не моженето няма как да го скрият

Иван Таков: Демагогията на Терзиев застигна и МРРБ, не моженето няма как да го скрият

София вече страда от синдрома "Васил Терзиев" и са нужни спешни мерки за лечение, предупреди председателят на групата на МК "БСП за България" в СОС

Демагогията на Васил Терзиев застигна и Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ), но не моженето няма как да го скрият. Това заяви Иван Таков, председател на БСП - София, на групата на социалистите в СОС и заместник-председател на БСП. Той коментира обвинението, което кметът отправи вчера към МРРБ за забавени средства по програмата за общинско финансиране. От отговора на Министерството стана ясно, че причината за забавянето са пропуски в документация от страна на Столична община.

"София вече страда от Синдрома "Васил Терзиев" и са нужни спешни мерки за лечение. Не намирам друго логично обяснение на постоянните опити на кмета и на неговите заместници да разхвърлят личната си отговорност за проблемите в Столична община, на когото им падне, коментира по този повод Иван Таков. - Някой целенасочено искал бил да блокира развитието на София, защото Терзиев не се бил подчинил на нещо. Някакви политически игри искали да спрат развитието на столицата, но той не приемал София да бъде наказвана заради него. Това е елементарна манипулация в стил гузен негонен бяга".

Заместник-председателят на БСП припомни какви са фактите. "Има забавени пари от МРРБ. Така е, защото Столична община не е предоставила необходимия набор от документи, които се изискват по програмата за общинско финансиране, каза той. - Столична община е направила и корекции в проектите си, които трябва да бъдат отразени в документацията. Проектът за ремонта на ул. "Опълченска" е в процес на проверка от различни институции заради нередности. Няма как да бъдат изплатени средства по него, докато проверките не приключат. Такива са фактите".

Иван Таков припомни на кмета Терзиев, че столичните общински дружества "Автотранспорт" и "Електротранспорт" чакат едни забавени средства от ноември миналата година - 15 млн. лв. за подобряване на условията на труд, които бяха гласувани от СОС. "Те все още не са разплатени, заяви той. - Кога ще бъдат изплатени? И тези средства заложник ли са на някакви политически игри от страна на кмета? Истината е, че Васил Терзиев и неговите заместници не могат да се справят с работата и търсят начини да прехвърлят на друг отговорността за това. И да - София определено вече страда от Синдрома "Васил Терзиев".

Сподели:

Коментари (0)

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Лаура Кьовеши откри новия офис на Европрокуратурата в София в отсъствието на Сарафов

Той се намира на столичния булевард "Александър Стамболийски"