7 Август, 2026

Иван Таков: Опитват се да обезглавят градската организация на БСП-София

Иван Таков: Опитват се да обезглавят градската организация на БСП-София
Иван Таков

В момента се опитват да вкарат цялата градска организация във вътрешнопартийни избори и служебно назначаване на председатели на районни съвети. По този начин ще се обезглави градската организация.

Това коментира председателят на БСП-София Иван Таков в ефира на Нова ТВ. Неговата прогноза е, че ще бъдат саботирани европейските избори от част от най-тясното ръководство на БСП.

„Градската организация на БСП, аз и председателите на районни съвети в столицата не водим войни с партията. Това трябва да е ясно. Заседанието, което се проведе в неделя, нямаше кворум. Една минута преди крайния срок, в който трябваше да се обяви липсата на кворум, дадоха началото на заседанието”, посочи той. И подчерта, че има системно нарушаване на правилника на Националния съвет от хората, които са призвани да го пазят.

Таков допълни, че предстои да се наблюдава производителността на общинските съветници в столицата.

В момента имаме доклад, който е изключително важен за нас – комуналните услуги да се върнат обратно в Столичната община. Днес ще бъде подписано споразумение със синдикатите за увеличаване на възнагражденията на заетите в сферата на градския транспорт, посочи председателят на БСП-София.

Таков бе категоричен, че съветници от БСП в СОС няма да влизат в никакви договорки и коалиции, а ще следват своята програма и цели, които са си поставили.

Сподели:
Ивкова: След повече от две десетилетия половинчати реформи здравеопазването има нужда от смела промяна

Ивкова: След повече от две десетилетия половинчати реформи здравеопазването има нужда от смела промяна

По думите ѝ достъпът до лекарства продължава да бъде сериозен проблем за много пациенти, а достъпът до качествени медицински услуги остава неравномерен.

Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

Евтим Милошев с прозрение: Постъпването на паричните потоци е голяма тежест в областта на културата

В бюджета за 2026 г. има увеличение от почти 34 млн. евро за култура, предстоят разговори за бюджета за 2027 г.

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

"Да, България" лансира нова идея - създаване на агенция по киберсигурност

Според Божидар Божанов хакери престъпници действат бързо и еднократно, с цел да спечелят пари. Но когато зад подобни атаки стоят държави - Русия, Китай, Иран, Северна Корея и др., хакерските групи остават дълго в пробитите системи

Коментари (0)