9 Юни, 2026

Иван Василев поема поста зам.-кмет по финанси и здравеопазване в Столична община

Иван Василев поема поста зам.-кмет по финанси и здравеопазване в Столична община
Иван Василев, официална снимка: Столична община


Иван Василев поема поста зам.-кмет по финанси и здравеопазване в Столичната община. Той ще отговаря за изготвянето на финансовата рамка и управлението на политики за здравеопазване в най-голямата община в България, съобщиха от пресцентъра на общината.

Иван Василев има дългогодишна експертиза в сферата на икономиката и финансите, както и в създаването и управлението на икономически политики.

"Включвам се в екипа на Столичната община с ентусиазма и убедеността, че когато искаш промяна или подобрение на средата, трябва да участваш активно в процеса. Финансовата функция на всяка организация е огледало на нейната стратегия и приоритети. Нашите са пълна прозрачност на управлението, активна комуникация със заинтересованите страни за намиране на решенията, които ще превърнат София в най-добрия град за живеене, туризъм и бизнес. Ще приложа натрупаните знания и умения в областта на дигитализацията и технологиите, за да децентрализриаме финансите на общината и да дадем реални инструменти на гражданите за подобряване на кварталите и районите на София. Не на последно място - Столичната община има потенциал да се превърне в едно от най-атрактивните места за работа и като екип ще работим и за това", заявява Василев.
Сподели:
Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Сега с интерес наблюдавам кой ще го замести на позицията, както и какво ще се случи през следващите няколко месеца с някои от водещите ръководители на оперативните служби в МВР

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

От 2012 г. работи в Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда, като през 2015 г. става изпълнителен директор

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

"Дали Андрей Гюров ще бъде кандидат за президент, трябва да реши той, заяви пред БНТ съпредседателят на "Да, България"

Коментари (0)