25 Март, 2026

Ивайло Мирчев: България трябва да бъде подготвена за потенциална заплаха

Ивайло Мирчев: България трябва да бъде подготвена за потенциална заплаха

снимка: БГНЕС

Важното в случая е, че България не участва в тази война и не е плацдарм за атаки към Иран, и такава трябва да остане

Ситуацията в Близкия Изток се променя динамично и изглежда по-сериозна от това, което беше само преди няколко дни. На този етап служебното правителство действа адекватно и очаквам Съвета за сигурност към Министерски съвет да излезе със становище и план за последващи действия. Това заяви съпредседателят на “Да, България” Ивайло Мирчев пред журналисти в кулоарите на Народното събрание.

“България трябва да бъде подготвена за потенциална заплаха, щом са изстреляни балистични ракети към Турция, както заяви министърът на отбраната Атанас Запрянов. Оттук нататък има потенциал и за още по-лошо развитие и ние трябва да сме готови за това”, предупреди политическият лидер.

На въпрос дали трябва да бъде свикан и Консултативен съвет за национална сигурност Мирчев отговори, че преценката за това следва да бъде на президента Йотова.

“Проблемът с прелитането на съюзнически сили над България просто не съществува. Това са абсолютно рутинни занимания и постоянно прелитат такива самолети. Важното в случая е, че България не участва в тази война и не е плацдарм за атаки към Иран. Няма и да бъде такъв”, заключи Мирчев.

Сподели:

Коментари (0)

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС спря окончателно поскъпването на синята и зелената зона в София

ВАС приема, че възраженията на Столичния общински съвет за недопустимост и неправилност на определението на първоинстанционния съд в обжалваната част са неоснователни

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

КЕВР се опасява от рязко поскъпване на газа, парното и тока от юли

До 31 март топлофикациите и доставчиците на електроенергия трябва да подадат заявление за нови цени на тока и парното от юли

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Кадровите промени в МВР продължават, Дечев масово сменя началници на РПУ

Рокадата следва смяната на 23 от общо 28 областни директори, както и на висшите ръководители на националната полиция, ГДБОП, жандармерията и баретите.