18 Май, 2026

Ивайло Мирчев: Борисов беше пенсиониран от Пеевски

Ивайло Мирчев: Борисов беше пенсиониран от Пеевски

Снимка: архив на Faktor.bg

Ние ще се противопоставим изключително яростно на това и ще покажем, че сме алтернатива, казват от ДБ

“Борисов приключи, беше пенсиониран. Пеевски взима решенията. Сбъдна се всичко, което бях написал в един СМС до Борисов – че страхът му да вкара Пеевски в санитарния кордон доведе до тази катастрофа за ГЕРБ и единствено му остава да отиде да се снима под герба.Както и стана днес.” Това заяви съпредседателят на “Да, България” Ивайло Мирчев пред журналист в кулоарите на парламента.

Според депутата, ГЕРБ и ДПС – Ново начало вече са една партия. „Това е изключително опасно за страната ни, защото оттук нататък Пеевски еднолично управлява България. Ние ще се противопоставим изключително яростно на това и ще покажем, че сме алтернатива“, заяви Мирчев и припомни представения от „Да, България“ план за отпор на завладяната държава.

Представеният от формацията план включва десет точки за отпор и противопоставяне на завладяната държава, сред които са и действия за изваждане на Пеевски и задкулисието от управлението на България.

Сподели:

Коментари (0)

Йотова по стъпките на Радев - добре приета в бившите съветски републики

Йотова по стъпките на Радев - добре приета в бившите съветски републики

Българският държавен глава е на официална визита в Азейрбайджан, където посети завод край Баку, изграден с изцяло българска инвестиция

Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева

Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева

Вярвам, че истината винаги излиза наяве, изтъква още лидерът на партията

Пролетта се завръща: Какво време ни очаква в понеделник, вторник и сряда

Пролетта се завръща: Какво време ни очаква в понеделник, вторник и сряда

България посреща новата седмица с повече слънце, умерен до силен вятър и температури около 25°. Очакват се и краткотрайни валежи с гръмотевици в някои райони.