6 Декември, 2025

Ивайло Мирчев: Гешев да тръгне пеш, ако има проблем с бюджета

Ивайло Мирчев: Гешев да тръгне пеш, ако има проблем с бюджета

Ивайло Мирчев

"Парите за съдебната власт непрекъснато се увеличаваха. Господин Гешев опитва да се прикрие, аз не мисля, че има някакво драматично намаляване, Гешев за пореден път пуска абсолютни димки“, каза пред БГНЕС Ивайло Мирчев от ДБ, по повод оплакването на главния прокурор Иван Гешев, че намаляването на средствата в прокуратурата са удар по нейната независимост.

Мирчев призова Гешев да тръгне пеш или с личен автомобил, щом има проблеми с бюджета на прокуратурата.

„На негово място щях да се скрия някъде. Прокуратурата скриха КТБ, къщата в Барселона, трябва отвън чуждите служби да ни казват, че има пране на пари и корупция. Гешев замита всички тези случаи под килимчето и се оплаква, че бюджетът не е бил достатъчно голям, а това не е така. Бюджетът на прокуратурата е доста голям. Имат служебни шофьори, заплатите са големи, доста служебни коли има. Нека Гешев, като има претенции да тръгне пеша или с личен автомобил“, каза той.

Документите за „Барселонагейт“ е можело да бъдат проверени още преди няколко години.

„Службите не са толкова виновни, защото това са факти лесни за проверяване. 2018 година се появи едно видео, където всички тези документи бяха показани, а някой трябваше да ги провери. Трябваше някой в прокуратурата да ги провери. Това е работа за две седмици, след като разследващи журналисти я свършиха това означава, че всички органи да си свършат работата. За съжаление в България имаме проблем с желанието“, заяви Мирчев.
Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

Договорено е отпадането на няколко спорни мерки, залегнали в първоначалния вариант на бюджета.