4 Февруари, 2026

Ивайло Мирчев: Има риск до месеци да няма достатъчно горива в България

Ивайло Мирчев: Има риск до месеци да няма достатъчно горива в България

снимка: БГНЕС

Днешният проблем с "Лукойл" няма нищо общо с бившият премиер Иван Костов

Днес за пореден път управляващите не подкрепиха предложението да бъдат изслушани министрите за "Лукойл“. Огромен риск е в следващите месеци в България да има недостиг на горива. 

Това заяви съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев по отношение на санкциите срещу "Лукой" и новината, че "Лукойл'' обяви, че продава международните си активи, предаде репортер на "Фокус".  

Мирчев и допълни, че има кандидати за купувачи. По думите му, в момента, когато рафинерията е била продадена на "Лукойл", времената са били коренно различни

"Когато рафинерията е била продадена на "Лукойл“ БВП на Русия е бил съизмерим с БВП на Белгия", каза още съпредседателят и допълни: "Днешните проблеми на "Лукойл" нямат нищо общо с Иван Костов, аз съм бил на 18 години, когато Костов е продал рафинерията "Лукойл" на Русия", допълни Ивайло Мирчев. 

Сподели:

Коментари (0)

МО оферира обществена поръчка за 21 млн. евро за ремонт на съветските МиГ-29

МО оферира обществена поръчка за 21 млн. евро за ремонт на съветските МиГ-29

Само преди няколко дни стана ясно, че прогнозните разходи за експлоатацията на самолетите МиГ-29 и Су-25 за 2026 г. ще бъдат с 10 млн. лв. по-големи, отколкото за предходните две години

Данни на Евростат: Цените в България са скочили над средните в Европа

Данни на Евростат: Цените в България са скочили над средните в Европа

Страната ни се нарежда в Топ 10 на държавите в ЕС по ръст на инфлацията

WSJ: Производството в САЩ е в спад, а митата на Тръмп не помагат

WSJ: Производството в САЩ е в спад, а митата на Тръмп не помагат

През ноември Федералният резерв снижи оценките за общото производство на САЩ след пандемията в годишна ревизия на показателите за промишлено производство. „Така и не се възстановихме напълно.“