5 Декември, 2025

Ивайло Мирчев: Внесените от Гешев материали за "Барселонагейт" са 600 страници, не сме стигнали до тях

Ивайло Мирчев: Внесените от Гешев материали за "Барселонагейт" са 600 страници, не сме стигнали до тях

Ивайло Мирчев

ПП-ДБ ще говорят за конституционната реформа не само с ДПС, но и с БСП, ИТН и „Възраждане"

Ивайло Мирчев от „Продължаваме Промяната-Демократична България” заяви po NOVA, че не са „изпрали” Делян Пеевски и нямат намерение да „перат”, който и да било.

По думите му от ПП-ДБ ще говорят за конституционната реформа не само с Движението за права и свободи, а и с БСП, „Има такъв народ" и „Възраждане".

„ДПС избраха да предложат г-н Пеевски да участва в Комисията по конституционни въпроси. Това е техен избор”, допълни той.

„Трябват ни 180 гласа, а имаме 63. Ако някой има съмнение, че заради това, че разговаряме с ДПС нещо се е променило, греши. Ние сме същите, които бяхме през 2013 г., когато организирахме протести и акции пред дома на Пеевски”, обясни депутатът от ПП-ДБ.

Попитан как ще коментира изказването на Пеевски, че са в „розовите облаци“, Мирчев отговори, че не знае кого е визирал. „Ние няма да отстъпим от това, което сме поели като ангажимент към избирателите си. Очаквайте нашето ясно и честно  отношение спрямо всички партии в парламента“, допълни той.

По думите му от партията все още не са разгледали материалите на Гешев, които е внесъл в парламента относно имунитета на Борисов. „Не, те са 600 страници и не сме стигнали до тях, но съм много добре запознат с аферата „Барселонагейт”, каза още Мирчев.

„При цирка, който виждаме с ВСС и главния прокурор, е много ясна следата от политическия елемент и влиянието в съвета. Същото е и в регулаторите. По времето на Борисов нямаше нито един работещ регулатор. Нашата цел е да няма нов Гешев”, коментира още народният представител. 
Сподели:

Коментари (0)

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

По неговите думи ако се работи сериозно по приемането на проектобюджета, той може да бъде факт още преди празниците, но исканият вот забавя процесът на неговото приемане

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

Бачев към Сметната палата: Нарушенията в Министерството на културата са преди мандата ми

От първия ден на встъпването си в длъжност министърът на културата е извършил цялостен анализ на състоянието на системата и е действал за прекратяване на установените неправомерни практики във финансирането и отчитането, съобщават от Министерството на културата