24 Юни, 2026

Ивайло Мирчев: Отново саботираха енергийната комисия с липса на кворум

Ивайло Мирчев, снимка: БГНЕС

По думите му, България губи 437 милиона евро

"Току-що енергийната комисия бе саботирана за пореден път поради липса на кворум. А България губи €437 млн. Причината - част от депутатите не идват на заседанията на комисията. Единствените в пълен състав сме ние от ПП–ДБ." - заяви съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев.

"Днес липсващите депутати от ГЕРБ бяха достатъчни, за да се гарантира кворумът, да се проведе заседанието и да се приеме законът. Но липсват депутати и от други партии.
Саботажът е видим - този, който управлява парламента, не иска страната да получи тези пари. „Граждани за европейско развитие“ от ГЕРБ участват в този саботаж. Ясно е всичко - КОЙ дава нареждането, кой се съобразява с него, както са ясни и пионките изпълнители."- пише Мирчев във Фейсбук. 

Сподели:
Нанков: Незаконното строителство се бори не със снимки от хвърчила, а с административни актове и действия

Нанков: Незаконното строителство се бори не със снимки от хвърчила, а с административни актове и действия

Министър Шишков да слезе от театралната сцена на политическата

Емил Радев: Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници - завеждам дело срещу Йордан Терзийски от ПП

Емил Радев: Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници - завеждам дело срещу Йордан Терзийски от ПП

"За пореден път ПП се опитват да прикриват управленския провал на кмета Коцев, като очернят опоненти"

2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки

2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки

Движението се осъществява по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ - пътен възел „Петолъчката“ - Карнобат - Айтос - Бургас

Коментари (0)