8 Юли, 2026

Ивайло Мирчев: Заради отказа от реформи ще загубим близо 1.3 млрд. лева по ПВУ

снимка: архив Faktor.bg

За ПП-ДБ е важно пакетът от десни политики, които предложихме, да бъде припознат от останалите партии в Народното събрание, изтъкна депутатът

„След добрата новина за искането за конвергентен доклад, веднага бяхме полети със студен душ от правителството. България очевидно се отказва от реформи и ще загуби близо 1,3 млрд. лева от ПВУ, защото ГЕРБ не иска модернизация на страната. Това каза депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев, цитиран от Нова телевизия.

От ПП-ДБ повтаряме в продължение на две години, че реформите по ПВУ трябва да бъдат приети. От началото на това управление, вместо да бъдат вкарани законите по Плана в първия възможен ден, нищо подобно не се случи. Накрая ни сервират новината, че губим тези пари. Намираме това за изключително безотговорно, особено от страна на партия ГЕРБ, която има претенциите да е проевропейска, коментира депутатът от ПП-ДБ. 

По негови думи приемането на законите по ПВУ е въпрос на мнозинство в парламента.

За ПП-ДБ е важно пакетът от десни политики, които предложихме, да бъде припознат от останалите партии в Народното събрание, изтъкна Мирчев.

 

Сподели:
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки

Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки

"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване

Коментари (0)