29 Март, 2026

Наглост: Иво Христов се "заигра" с короновируса, плаши с апокалипсис и политическа криза

Наглост: Иво Христов се "заигра" с короновируса, плаши с апокалипсис и политическа криза

Иво Христов

Евродепутатът Иво Христов се заигра с коронавируса и използва напрежението в държавата за политически игри. Докато цялата държава и институциите са се концентрирали върху това, как да се справим с извънредната ситуация, евродепутатът се занимава с политически кризи и всява паника. Дори непримирими политически съперници в парламента се обединиха около сложната сицуация, в която е цял свят, Христов се опитва да прокара идеята, че евентуално заради короновируса може да се стигне до политическа криза.

"Текущото извънредно положение ще внесе сериозни изменения и последствия в дългосрочен план. От здравна, кризата вече се превръща в икономическа, може да се превърне и в политическа. Към момента обаче трябва да се концентрираме върху здравната и мерките за овладяване на икономическата", заяви бившият съветник на президента Румен Радев. 

Евродепутатът преповтори опорките на държавния глава. "Коронавирусът хвана властта неподготвена, включително и медицинските капацитети. До преди две-три седмици те отричаха реалната опасност от коронавирус в България. Подцениха вируса, но към момента полагат необходимите усилия в условията на голям стрес. Сега не е моментът за придиряне, но властта трябва да предприеме пакет от мерки за подпомагане на най-засегнатите. Неизбежно тази санитарна и здравна криза ще прерасне в икономическа и малцина ще са дребните предприемачи, които ще могат да устоят на един месец безделие. Всички те ще трябва да освобождават свои работници, като тук става въпрос за десетки, вероятно и стотици хиляди хора", коментира Христов.

Според него предстоящата криза ще засегне и средния бизнес, като тепърва предстоят социалните трусове и обществено напрежение. Евродепутатът изтъкна, че обявяването на извънредното положение е трябвало да бъде съпроводено и с ясни икономически мерки, каквито се взимат в тази ситуация в други страни. Съгласи се, че родният икономически ресурс е по-скромен, но подчерта, че намира за редно да се въведат определени данъчни облекчения, които да бъдат покрити от бюджетния излишък и че очаква адекватна и бърза реакция от правителството.

    
Сподели:

Коментари (0)

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

На дървена табела са изписани имената на Ники, Иво, Ивей, Пламен, Дечо, Сашо и верните им кучета Дурин и Один

Даниел Митов: АМ „Хемус” щеше да бъде завършена, ако Асен Василев не беше взел парите

Даниел Митов: АМ „Хемус” щеше да бъде завършена, ако Асен Василев не беше взел парите

„Станахме членове на Шенген, на еврозоната, сега трябва да направим държавата по-богата, да се преформатира от икономика на евтиния труд в икономика с висока добавена стойност”, допълни той. 

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Започнахме преговори с Европейската комисия за допълнителна подкрепа от 50 милиона евро за транспортния сектор, допълва той