16 Юли, 2026

Иво Инджев: Ако Слави е очаквал нещо добро в политиката, се е самоизмамил, оказва се, че Радев не е знаел всичко

Иво Инджев: Ако Слави е очаквал нещо добро в политиката, се е самоизмамил, оказва се, че Радев не е знаел всичко
Иво Инджев

„След хода на ИТН стигаме до патова ситуация. Много анализатори познаха какво ще се случи. Думите за Антоанета Стефанова са верни, но водят до неверни изводи. Това, че не може да се натовариш с отговорността да управляваш държавата и да привлечеш световен шампион по шах не съответства с гласовете, които получи. Слави Трифонов се скри от медиите и се появява само в партийната си телевизия. Неговата дясна ръка си позволи да говори неприлични неща за журналисти. Бойко Борисов казва, че Трифонов е страхливец, при положение, че не се явява в парламента. Двамата, освен че комуникират с хората чрез Фейсбук, се състезават и в болестта си. Много странно и Слави Трифонов, и Бойко Борисов се разболяха по едно и също време“. Това заяви Иво Инджев пред Нова ТВ. 

„Ако Слави Трифонов е очаквал да му се случи нещо добро в политиката, със сценаристите му са се самоизмамили. Аз неведнъж съм отказвал, въпреки че са ме канили неведнъж. Поведението на Трифонов прилича на един диктатор, който решава да обяви война. ИТН свърши работа. Отстрани един управник, който отдавна трябваше да си тръгне“, каза още Инджев. 

„Парламентът трябва да заработи енергетично и да направи проверки в проектите в сектор енергетика. В енергетиката е заровено кучето. Ако искат да им повярват на партиите анти ГЕРБ на следващите избори, трябва да бръкнат там, но се оказа сложно. Станислав Трифонов отхапа твърде голяма хапка и не очакваше толкова много от народната любов. Румен Радев засега не бави процедурата. Има такива предположения. По-скоро той, докато садеше дръвчета, успя да каже, че не е хубаво да се бърза със служебен кабинет. Оказа се, че той може би не е знаел всичко и за намеренията на Слави Трифонов“, коментира политическият анализатор. 
Сподели:
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази  данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"

Коментари (0)