9 Април, 2026

Господин Тонев: Всеки човек и всяка общност имат право на знаме и на глас

Господин Тонев: Всеки човек и всяка общност имат право на знаме и на глас

Кандидатът за народен представител е председател на Българска демократична общност и водач на листата на коалиция „Ние, гражданите” в 23 МИР-София и в 4 МИР-Велико Търново

Всеки човек - и малък, и голям, всяка общност - и малка, и голяма - имат право на знаме и на глас. Вярвам, че ако човек има послание към хората, е длъжен да го заяви: „В това вярвам и това е решението, което предлагам.”

Не вярвам, че за личността е най-добре да приемa света такъв, какъвто е и да се откаже да му въздейства. Вярвам, възприемайки определението на Вацлав Хавел, че в същността си политиката не е мръсна дейност и в нея доверие могат да получат не само наглите и арогантните.

Това разбиране е насочвало трайно моя интерес към политиката, най-вече към светогледа на персонализма, на ценностния консерватизъм, на политическите ценности, образованието и изграждането на общности. 

През лятото участвах в протестите. За мен те бяха съпротива срещу произвола на една самозабравила се в надмощието си управленска власт, доминираща на всички нива в обществото и срещу корупцията на цялостната политическа система. Срещу скритата, криминална власт, ограбваща България. 

Преодоляването на този олигархичен модел предполагаше и налага търсене на сътрудничество и партньорство.

Заедно със съмишленици и като председател на Българска демократична общност потърсихме контакти с няколко формации, с които имаме близост в ценностните представи и принципите. Някои се отзоваха и проведохме разговори, но не възникна партньорство, други дори не откликнаха. Такива са нещата от живота. 

След разговори с представители на партия „Коалиция за теб България” постигнахме съгласие за съвместно участие на парламентарните избори на 4 април 2021 г. Решихме да образуваме предизборна коалиция с наименование „Ние, гражданите”.

Това предизборно обединение се изписва като коалиция НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ (ПП КОАЛИЦИЯ ЗА ТЕБ БЪЛГАРИЯ и БЪЛГАРСКА ДЕМОКРАТИЧНА ОБЩНОСТ), а жребият, проведен от ЦИК, ни отреди номер 2 в интегралната бюлетина.

И накрая бих завършил с няколко простички думи. На нас се полага не да предлагаме чудеса. От нас зависи да практикуваме това, в което вярваме. С надеждата, че има смисъл.
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Премиерът: Надявам се примирието между САЩ и Иран да бъде спазено

Андрей Гюров изтъкна мигновеното отражение на примирието върху международните цени на петрола – спад до 94-95 долара за барел.

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

Борисов: Либерални среди уронват авторитета на България пред Брюксел и Вашингтон

По време на срещата си с жители на Обзор Борисов изведе като основен проблем забавянето на указа след проведения референдум за отделяне на населеното място от община Несебър

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници