Днес се проведоха предсрочни избори за президент, очаква се първите изборни резултати да бъдат обявени по-късно
Избирателните секции на предсрочните избори за президент на Република Сръбска затвориха в 19:00 ч. (20:00 ч. българско време).
Централната избирателна комисия ще обяви първите официални предварителни резултати в 21:00 ч.
Общо бяха разкрити 2 211 секции, а 139 мобилни екипа работеха на терен. Чрез мобилно гласуване можеха да упражнят вот 4 767 избиратели. Метеорологичните условия затрудниха отварянето на част от секциите навреме тази сутрин.
Състезаваха се Драган Джоканович (Алианс за нова политика), Бранко Блануша (СДС – Сръбска демократическа партия), Синиша Каран (Съюз на независимите социалдемократи – СНСД – Милорад Додик), Никола Лазаревич (Екологична партия на Република Сръбска), както и независимите кандидати Игор Гашевич и Славко Драгичевич.
Комисията акредитира 639 наблюдатели – 515 от неправителствени организации, 99 от международни организации и 25, излъчени от политически субекти./ БГНЕС
Още от Свят
Кремъл потвърди: Известен руски бизнесмен е пътувал до Киев за тайни преговори за мир
Ушаков обаче отказа да разкрие името на бизнесмена, който е посетил Украйна. Ввъзможно олигархът Роман Абрамович да се е срещал с Зеленски.
Байдън насмете Тръмп: Това е най-корумпираният президент в историята
Той също така обвини президента на САЩ, че е създал таен фонд от 1,8 милиарда долара за участниците в щурма на Капитолия, както и в манипулации при търговията с криптовалути.
Част от самолетите-цистерни от ВВС на САЩ напуснаха столичното летище "Васил Левски"
На територията на страната е разрешено пребиваването на до 500 души обслужващ персонал