25 Февруари, 2026

Избраха Орлин Колев за конституционен съдия

Избраха Орлин Колев за конституционен съдия

снимка: архив

Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов направи скандално изказване, в което призова Конституционният съд да бъде "унищожен и ликвидиран"

С гласовете на 127 народни представители Орлин Колев бе избран за конституционен съдия.

Подкрепа за неговата кандитура дадоха ГЕРБ-СДС, ДПС-НН, БСП и ИТН. Против очаквано гласуваха останалите парламентарно представените партии без ПП-ДБ. Като особено активни в дебата бяха ПП-ДБ и "Възраждане", които отправиха взаимни обвинения за връзки с Делян Пеевски.

В същото време лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов дори призова Конституционният съд да бъде "унищожен и ликвидиран".

Другият кандидат за високия пост - Йонко Грозев, получи подкрепата на 38 народни представители от ПП-ДБ и един от партия "Величие".

Сподели:

Коментари (0)

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Съдът поряза мераците на Кошлуков да остане шеф на БНТ

Все още не са известни мотивите да бъде отхвърлено искането му да бъде спряно назначението на новия шеф на националната телевизия

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Янкулов влезе във ВСС, но част от колегията се оказа в отпуск

Служебният правосъден министър предупреди магистратите, че винаги, когато може, ще присъства на заседанията на ВСС

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Прокуратурата поиска помощ от Европол и САЩ по разследването на случая „Петрохан”

Искането до американската партньорска служба е свързано с нуждата от експертна помощ за установяване цялата информация, която е възможно да има в иззетите устройства, като телефони и компютри