1 Юли, 2026

Издъхна боксьорът, сразил легендарния Мохамед Али

Издъхна боксьорът, сразил легендарния Мохамед Али
Леон Спинкс (на снимката в дясно)

Леон Спинкс завършва кариерата си с 26 победи, 17 загуби и 3 равенства, а 14 от триумфите му са с нокаут

Леон Спинкс, който изненада света с победата си на Мохамед Али за световната титла през 1978--а, е починал в петък вечерта на 67-годишна възраст, съобщава dir.bg.

Спинкс страдаше от рак на простата и други ракови заболявания в последните пет години, издъхва в дома си в компанията на своята съпруга Бренда.

Бившият военен спечели златен медал в лека категория на Олимпиадата през 1976-а. Бяха му нужни само 13 месеца като професионален боксьор, за да победи Али на 15 февруари 1978-а в Лас Вегас.

Спинкс влиза в боя като абсолютен аутсайдер, но без никакъв страх срещу 36-годишната легенда, за да стане тогава единственият боксьор, който отнема титла на Али. В последствие на реванша победата отива за неговия съперник.

Спинк се пенсионира на 42-годишна възраст и завърши кариерата си с актив от 26 победи, 17 загуби и 3 равенства. 14 от триумфите му дойдоха с нокаут.

По-късно в кариерата си се би в кеча и смесените бойни изкуства, като имаше както здравословни, така и финансови проблеми.
Сподели:
The New York Times: Загубите сред руските и украинските военни надхвърлиха 2 милиона души

The New York Times: Загубите сред руските и украинските военни надхвърлиха 2 милиона души

В изследването се посочва, че Русия е понесла по-тежките загуби. От февруари 2022 г., когато започна пълномащабното нахлуване в Украйна, убити или ранени са около 1,4 милиона руски военнослужещи

Леон Панета: Украйна започва да побеждава, а Путин не знае какво да прави

Леон Панета: Украйна започва да побеждава, а Путин не знае какво да прави

Бившият ръководител на Пентагона подчертава, че най-важната помощ от страна на САЩ е продължаването на доставките на оръжие за Украйна

САЩ отказаха да подновят търговското споразумение с Канада и Мексико, искат да бъде "подобрено"

САЩ отказаха да подновят търговското споразумение с Канада и Мексико, искат да бъде "подобрено"

„Съединените щати ще продължат да работят съвместно с Мексико и Канада за преодоляване на недостатъците"

Коментари (0)