19 Август, 2026

Издъхна жената с Ковид, върната от 6 болници в София

Издъхна жената с Ковид, върната от 6 болници в София

Почина 70-годишната жена, заразена с COVID-19, на която 6 лечебни заведения в София отказаха прием. Тъжната вест съобщи за Нова ТВ внучката на жената.

Екип на медията със скрита камера тръгна по следите на линейката, която транспортираше жената. Първо медиците я откараха в „Пирогов”, след това маршрутът на линейката мина през ВМА, Александровска болница, Инфекциозна болница, „Токуда” и „Софиямед”.

Пациентката не бе приета никъде. Следващата спирка беше "Света Анна". Там пациентката бе свалена и хоспитализирана. Това отне близо 3 часа на спешните медици.

Малко след като жената е настанена в лечебното заведение, тя губи живота си. В смъртния ѝ акт пише, че е починала от COVID-19. Жената е имала диабет, а преди година е получила и тромб. От болницата отказват коментар по случая. А внучката твърди, че научила за тъжната новина от съседи.

„Разбрах от близки, тъй като явно никой не е записал моя телефон. Те открили работещи в болницата, които да им съобщят. Опитах да се свържа с някого в болницата, тъй като има телефони за информация за пациенти. От петък до неделя никой не ми вдигаше”, разказа тя.
Сподели:
Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

Тревожна тенденция: Все повече млади хора нито учат, нито работят

След страните, в които тази тенденция е много очевадна са Румъния (22.8%) и България (17.3%)

Фонд „Цар Борис и Царица Йоанна“: Парк „Врана“ загива, липсват действия от общината

Фонд „Цар Борис и Царица Йоанна“: Парк „Врана“ загива, липсват действия от общината

В началото на месеца директорът на фонда доц. д-р Ивайло Шалафов предупреди, че без спешни мерки по обезопасяването и поддръжката може да бъдат загубени ценни растителни видове, съхранявани още от времето на цар Фердинанд

Българите от Босилеградско – обречени да бъдат тровени, защото живеят под мините Караманица/Подвирови и Грот

Българите от Босилеградско – обречени да бъдат тровени, защото живеят под мините Караманица/Подвирови и Грот

За сръбските власти най-добре е те да изчезнат от там, за да не пречат на примитивния рудодобив, който убива хората и живота в реките и почвата

Коментари (0)