12 Февруари, 2026

Издирват Бирмата и синовете му, единият от тях духнал от България

Издирват Бирмата и синовете му,  единият от тях духнал от България

Те са обвинени задочно за участие в група за производство на незаконни цигари

Бизнесменът Евлоги Станоев и двамата му синове, известни като Бирмите, се издирват. Те са обвинени задочно за участие в групата за производство на нелегални цигари. Това стана ясно от днешната пресконференция на Специализираната прокуратура.

Има информация, че един от тях е напуснал България. 

В петък службите атакуваха две заведения на фамилията. За кратко беше арестувана бившата съпруга на Евлоги Станоев - Лидия Станоева, но тя е освободена и няма обвинение срещу нея.

От спецпрокуратурата казаха, че при обиските са открили доказателства, че те са финансирали и подпомагали производството на нелегални цигари в разбитите 4 незаконни цеха. Тогава бяха арестувани 23-ма души.

"Трима от обвинените за участие в организирана престъпна група за производство на цигари се укриват, като един от тях е извън страната”, обяви ръководителят на Специализираната прокуратура Даниела Начева.

На въпрос дали Георги Станоев, Антон Станоев и Евлоги Станоев са задържани, прокурорът отговори: "Те са обвинени задочно. Не са установени към момента. За един от тях има информация, че е напуснал пределите на страната. Другите двама най-вероятно са в България, предприети са действия за издирването им. При положение, че тези фабрики, за които установихме, че са били контролирани от тях, бяха разбити преди 20 дни, е съвсем нормално тези лица да се укриват. Предприели сме мерки, издирваме ги“.

Начева увери, че лицата ще бъдат установени.
Сподели:

Коментари (0)

Разследват намушкването на трима в София, единият е мъртъв

Разследват намушкването на трима в София, единият е мъртъв

Досъдебното производство е започнало по неотложност с оглед на местопроизшествието и се води от СДВР.

ГДБОП извършва проверки на случаите на злоупотреби с камери за видеонаблюдение

ГДБОП извършва проверки на случаите на злоупотреби с камери за видеонаблюдение

Това заяви при изслушването си по темата в парламента главен комисар Владимир Димитров, началник на отдел „Киберсигурност“ в дирекцията

Валери, ученик на Ивайло Калушев, отговори на майка си: Аз се страхувах от него

Валери, ученик на Ивайло Калушев, отговори на майка си: Аз се страхувах от него

Младежът разказва, че е бил сниман от Калушев в интимни ситуации и е виждал и снимка на друг човек от групата.