Русия вече няма място в изпълнителния съвет на Организацията за забрана на химическите оръжия, пише Бесарабски фронт. По време на гласуването руската федерация получи 65 гласа при необходимия минимум 66.
"Решението е взето. (...) 21 страни-членки на ОЗХО са избрани в изпълнителния съвет", се казва в съобщението на ОЗХО в социалната мрежа "X". То е публикувано веднага след като станаха ясни резултатите от гласуването по време на 28-ата конференция на организацията.
Сега в него членуват Украйна, Полша, Литва, Белгия, Нова Зеландия, Гърция, Дания, Испания и няколко други страни в Африка, Азия и Латинска Америка.
Съветът е отговорен за спазването на Конвенцията за химическите оръжия.
Източник: Pravda Gerashchenko
Още от Свят
Тръмп закъсня с час за заседанието на лидерите от Г-7: Аз съм шефът тук
Фразата предизвикала смях в залата. След това американският президент се отправил към мястото си, като се ръкувал с президента на Франция Еманюел Макрон
ВСУ поразиха танкер от „сенчестия флот“ на Русия и мостове, важни за руската логистика
Става дума за мост над Севернокримския канал близо до селището Ставки, както и за мост в окупираната част на Херсонска област
Анализатор: Путин още не се е удавил във ваната с илюзиите си
Експертът подчерта, че за разлика от 2022 г. в обкръжението на Путин почти не са останали хора, които искрено желаят продължаването на войната