18 Април, 2026

Изнасилване по руски

Изнасилване по руски

Игор Ейдмън

Руският управляващ елитът доведе на власт "наследника": корумпиран офицер от КГБ, петербургска мафиот, крадец и убиец

Игор Ейдмен*

Сюжет за холивудски трилър. Стас Дмитриевски пише: „Едно от най-мръсните и скандални дела на Комитета срещу изтезанията: 19-годишен свидетел, призован за разпит, е бил изнасилен в продължаване на три часа от едно пияно ченге и трима пияни сътрудници на прокуратурата. Похотливите насекоми се оказаха синковци на областния съд и деканът на юридическия факултет към Държавния университет на името на Лобачевски, поради което цялата съдебна система се втурна да ги брани. 

Ето защо, след почти 20 години, въпреки обезщетението на жертвата в размер на 70 000 евро, платени от Русия (т.е. нас) след решение на Европейския съд, насилниците останаха ненаказани. Днес някои от тях вече са нижновгородски преуспяващи адвокати ".

Ако всичко това се е случило не в руската действителност, а в някой холивудски филм, успешните адвокати щяха да се измъчват от мисълта за извършеното престъпление към младежта. Някои от тях щяха да се обесят, други - да отидат в затвора по своя воля, да посветят живота си на благотворителност или ще изберат друга форма за искрено покаяние. Но руският "елит" не е склонен към размисъл. Тези хора спят добре нощем, съвестта им не ги тормози. На класическия въпрос: "Нищожество ли съм или имам право?" - отдавна са си отговорили: "Имам право!" (на убийство, изнасилване, ограбване, изтезание на хора, които не са от моята черга). Ако някой насилник от Нижни Новгород тъгува или съжалява, това е само защото по невнимание е изхвърлил през прозореца на кабинета си използвани вече презервативи. Но кой знае, може пък някоя от жертвите да има куража да се опита да го накаже.

Тогава, преди 20 години, се случи друго изнасилване. Руският управляващ елитът изнасили страната, довеждайки на власт "наследника": корумпиран офицер от КГБ, петербургска мафиот, крадец и убиец.

У онези, които му помогнаха да изнасили Русия, няма дори и сянка на угризения. И сега повечето от тях са "в играта". В продължение на двадесет години, заедно с шефа си изнасилват душите и мозъците на населението на страната, които отдавна са болни от синдрома на Стокхолм. Нито един европейски съд обаче никога няма да изплати компенсация на руснаците за това изтънчено престъпление.

*Коментарът е публикуван на страницата на автора във Фейсбук.

Превод (със съкращения): Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Тръмп публикува по-рано в платформата си Truth Social, че „САЩ ще получат целия ядрен „прах“, създаден от нашите велики бомбардировачи B2“

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Днес Зеленски предупреди, че Беларус е започнала подозрителна активност по границата.

Зеленски:  Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Зеленски: Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Президентът заяви, че украинските власти са издали инструкции беларуското ръководство да бъде предупредено за „украинската готовност да брани земята и независимостта си“