8 Април, 2026

Изоставиха парализирана жена на пътя край Свиленград

Изоставиха парализирана жена на пътя край Свиленград

Снимка: архив

Тя се охранява от полицаи, докато бъде настанена в институция

Болна неподвижна жена, която не може да говори, е била изоставена на околовръстния път на Свиленград.

Тя се охранява от полицаи, докато бъде настанена в институция. Жената няма документи за самоличност, а в нея имало два мобилни телефона без карти и запаметени номера, допълниха от полицията, пише haskovo.

Медици са прегледали жената, но не са установили да има наранявания. На място са пристигнали и социални работници, които обаче не предлагали услуга по настаняване в Свиленград. От полицията пък нямали подходящо помещение за жената, но се очаква тя да бъде приютена временно.

Има версия, че жената може да е изоставена от преминаващи бежанци. Предстои да бъдат прегледани камерите от видеонаблюдението в района, за да се установи кой я е изоставил.

От Регионалната дирекция „Социално подпомагане“ коментираха пред Haskovo.info, че след като от полицията установят самоличността на жената ще се вземе решение, къде да бъде настанена. Трябва да се установи и от какви точно грижи има нужда.
Сподели:

Коментари (0)

ЦИК реши: Бонуси за членовете на СИК, предали коректни протоколи

ЦИК реши: Бонуси за членовете на СИК, предали коректни протоколи

Росица Матева уточни, че ако все пак бъдат установени неточности в броя на действителните гласове, секционната комисия трябва да се събере отново и да извърши повторно преброяване на място

Изплащат пенсиите и великденските бонуси от днес

Изплащат пенсиите и великденските бонуси от днес

Според решението на Министерския съвет по 50 евро допълнително ще получат пенсионерите, на които пенсията или сборът от пенсиите, добавките и компенсациите към тях е до 390,63 евро включително, което се отнася до 1 606 000 български пенсионери

Психология на оцеляването: защо някои хора никога не могат да се отпуснат

Психология на оцеляването: защо някои хора никога не могат да се отпуснат

Свръхбдителност или „желязно спокойствие“ – и двете могат да бъдат резултат от детство в непредсказуема среда. Как това влияе на психиката, отношенията и ежедневието ни днес?