28 Юни, 2026

Изпитват кандидатите за главен архитект на столицата с разрешаване на строителни казуси

Снимка: БГНЕС

Тримата преминали през първия кръг за заемане на длъжността ще решават казуси, свързани с разрешаване на строителство в околоградски район и с промяна на инвестиционно намерение след разрешение за строеж

Кандидатите за главен архитект на София ще положат практически изпит за справяне с конкретни казуси и задачи, свързани с изпълнението на длъжността, съобщиха от Столична община. Задачите бяха изтеглени днес в общината.

Трима кандидати за главен архитект на София преминаха успешно през първата част на конкурса. Това са – арх. Радост Георгиева, арх. Георги Славов и арх. Богдана Панайотова. На теста се явиха седем от осемте допуснати до конкурса кандидати. 

Тримата кандидати ще разрешават казус свързан с разрешаване на строителство в околоградски район, съгласно устройствения план на столицата. Вторият казус е промяна на инвестиционно намерение след влязло в сила разрешение за строеж.

Сподели:
Огнян Минчев:  Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни

Огнян Минчев:  Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни

„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът

Слънчева и гореща неделя

Слънчева и гореща неделя

Атмосферното налягане ще остене по-високо от средното за юни, живакът ще скочи до 37°

Божанов: Да предложиш бюджет,  нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"

Коментари (0)