20 Декември, 2025

„Изправи се! Мутри, вън!“ на финала на преговорите за коалиция без Татяна Дончева

„Изправи се! Мутри, вън!“ на финала на преговорите за коалиция без Татяна Дончева

снимка: БГНЕС

Електоралната тежест на "Движение 21" е известна от години и няма как да бъде проблем за нас, коментира адв. Хаджиниколов

Преговорите в коалиция „Изправи се! Мутри, вън!“ за явяване на предсрочните парламентарни избори са на финалната права. Това обяви пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от формацията на Мая Манолова, която ще запази името си.

От думите му стана ясно, че се водят преговори с нови партньори за привличането им към формата.

Ето как Хаджигенов коментира и напускането на Татяна Дончева от „Движение 21“ - една от партиите, с които "Изправи се! Мутри, вън" се яви на предишните избори:

„Преговорите почти са финализирани, надявам се до няколко дни да приключим. Ще има коалиция „Изправи се! Мутри, вън!“ – 99 на сто е сигурно. Как ще се отразят действията на Татяна Дончева? Всъщност никак. Това е причината, поради която предишния път, съставяйки коалицията, решихме да използваме три мандатоносителя със сходни характеристики, за да може едно такова действие да не ни се отрази негативно. Електоралната тежест на „Движение 21“ е известна от много години, откакто съществува, така че няма как да бъде проблем или щета или каквото и да е било“

По-рано днес от БСП обявиха, че са се разбрали за широка лява коалиция, в която да участва и „Движение 21“ на Татяна Дончева.

Сподели:

Коментари (0)

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Заради стачки от гръцка страна при прехода "Кулата" - "Промахон" от 12:00 ч. днес не се пропускат превозни средства и в двете посоки

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

"Историческият опит сочи, че вероятно ще има известно първоначално недоверие, малко мнителност, но според мен това е стъпка в правилната посока."

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"