15 Януари, 2026

Изправят пред съда бивш френски премиер, облагодетелствал съпругата си и двете деца

Изправят пред съда бивш френски премиер, облагодетелствал съпругата си и двете деца

Франсоа Фийон и съпругата му

Франсоа Фийон плащал в продължение на години за вършена от тях работа като парламентарни съветници

Бившият френски премиер Франсоа Фийон и съпругата му ще се изправят пред първоинстанционния наказателен съд в Париж по дело за корупция, предаде "Асошиейтед прес".

Фийон в определен момент бе фаворит за спечелването на президентските избори във Франция през 2017 г. За него обаче бяха разпространени твърдения, че неправомерно е облагодетелствал съпругата си Пенелоп Фийон и две от децата им с общо повече от един милион евро, плащайки им в продължение на много години за вършена от тях работа като парламентарни съветници.

Според разпространените твърдения заеманите от съпругата и децата на Фийон позиции са били фиктивни. Тези твърдения доведоха до значителен спад на подкрепата и загуба за Фийон в битката за президентския пост във Франция през 2017 г.

Франсоа Фийон отхвърли обвиненията срещу себе си и заяви, че става дума за кампания, имала за цел да го злепостави и да повлияе негативно на кандидатурата му.
Сподели:

Коментари (0)

Мобилни електроцентрали инсталират в Киев, за да доставят малко топлина и ток

Мобилни електроцентрали инсталират в Киев, за да доставят малко топлина и ток

Във вечерното си обръщение в сряда президентът Володимир Зеленски подчерта, че Украйна търси нови източници на енергия за отопление на столицата и градовете и селата в цялата страна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Мережко: Тръмп трябва да рестартира първия план - безусловното прекратяване на огъня в Украйна

Важно е, че президентът на САЩ е започнал да губи психологическите си бариери пред оказването на натиск върху Путин, казва председателят на Комисията по външна политика на Върховната рада

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

Ирански кораб, превозващ оръжие за Русия, потъва в Каспийско море

CNN и The Wall Street Journal са документирали използването на Каспийско море като канал за превоз на боеприпаси и военни товари от Иран до Руската федерация