28 Юни, 2026

Изправят пред съда Макдоналдс заради дискриминация

Изправят пред съда Макдоналдс заради дискриминация

Две компании, собственост на бизнес магнат афроамериканец са завели дело срещу Макдоналдс, твърдейки, че гигантът за бързо хранене дискриминира медии, които са собственост на чернокожи. Делото е заведено във Върховния съд на Калифорния, като искът е за обезщетение от 10 милиарда долара, съобщава БГНЕС. 

Това е част от стремежа на магната Байрън Алън да накара големите американски корпорации да харчат повече рекламни пари в медии на афроамериканци. Искът твърди, че Макдоналдс е похарчил около 1,6 милиарда долара за телевизионни реклами в САЩ през 2019 г., но само 0,31% от тези пари са инвестирани в медии, чиито собственици не са бели.

"Макдоналдс печели милиарди от афроамериканските потребители и не връща почти нищо. Най-големият търговски дефицит в Америка е този между White Corporation America и Black America, а Mакдоналдс е виновен за запазването на това неравенство", добави Алън. Говорител на Макдоналдс каза пред „Уол Стрийт Джърнъл”, че тепърва се запознават с иска.
Сподели:
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин

Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин

Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност

С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си

Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна

Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна

Коментари (0)