Две компании, собственост на бизнес магнат афроамериканец са завели дело срещу Макдоналдс, твърдейки, че гигантът за бързо хранене дискриминира медии, които са собственост на чернокожи. Делото е заведено във Върховния съд на Калифорния, като искът е за обезщетение от 10 милиарда долара, съобщава БГНЕС.
Това е част от стремежа на магната Байрън Алън да накара големите американски корпорации да харчат повече рекламни пари в медии на афроамериканци. Искът твърди, че Макдоналдс е похарчил около 1,6 милиарда долара за телевизионни реклами в САЩ през 2019 г., но само 0,31% от тези пари са инвестирани в медии, чиито собственици не са бели.
"Макдоналдс печели милиарди от афроамериканските потребители и не връща почти нищо. Най-големият търговски дефицит в Америка е този между White Corporation America и Black America, а Mакдоналдс е виновен за запазването на това неравенство", добави Алън. Говорител на Макдоналдс каза пред „Уол Стрийт Джърнъл”, че тепърва се запознават с иска.
Фактор
Това е част от стремежа на магната Байрън Алън да накара големите американски корпорации да харчат повече рекламни пари в медии на афроамериканци. Искът твърди, че Макдоналдс е похарчил около 1,6 милиарда долара за телевизионни реклами в САЩ през 2019 г., но само 0,31% от тези пари са инвестирани в медии, чиито собственици не са бели.
"Макдоналдс печели милиарди от афроамериканските потребители и не връща почти нищо. Най-големият търговски дефицит в Америка е този между White Corporation America и Black America, а Mакдоналдс е виновен за запазването на това неравенство", добави Алън. Говорител на Макдоналдс каза пред „Уол Стрийт Джърнъл”, че тепърва се запознават с иска.
Още от Свят
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна