22 Декември, 2025

Израел атакува обекти на "Хизбула" в Южен Ливан

Израел атакува обекти на "Хизбула" в Южен Ливан

Снимка: EPA/BGNES

Израел атакува обекти на "Хизбула" в Южен Ливан

Израелската армия съобщи, че е нанесла удари по ракетни системи със среден обсег на "Хизбула" в Южен Ливан, предаде ДПА.

Военните заявиха, че като част от договореностите между Израел и Ливан, преди удара е била изпратена молба до ливанските въоръжени сили за неутрализиране на пусковите системи, които са представлявали заплаха за израелските цивилни граждани и войници.

„Пусковите установки бяха поразени едва след като искането беше разгледано от ливанските въоръжени сили“, заявиха от израелската армия.

Източници от ливанските служби за сигурност съобщиха, че израелските въздушни удари са поразили хълмове в района на Иклим ал Туфа в Южен Ливан.

Няма данни за жертви.

Крехкото примирие между Израел и проиранската групировка "Хизбула" е в сила от повече от месец. По силата на споразумението, израелските сухопътни войски трябва постепенно да се изтеглят от Ливан. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Румъния открива още един оръжеен хъб за Украйна - под командването на НАТО

Румъния открива още един оръжеен хъб за Украйна - под командването на НАТО

На 29 октомври страната, съвместно със САЩ, стартира производството на два вида военни дрона в град Брашов, централна Румъния

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

Пикът на последния за 2025 г. метеорен поток е на 22 декември

На 22 декември Слънцето ще изгрее в 07:54 ч. за столицата, а наблюдения ще могат да се провеждат до около 06:45 ч. сутринта

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

Освободиха отвлечените 130 нигерийски деца

„Още 130 отвлечени ученици от щата Нигер са освободени, нито един не остана в плен.“ По-рано през декември бяха освободени други 100 деца.