"За да не попаднат в ръцете на екстремисти“
Министърът на външните работи на Израел - Гидеон Саар, обяви, че страната му е нанесла удари през последните дни срещу складове с химически оръжия в Сирия.
Целта е да се предотврати попадането им в „ръцете на радикални ислямистки бунтовници“, които свалиха Башар Асад, се казва в изявлението, предаде АФП.
По думите на Саар онези, които контролират Дамаск днес, се ръководят от „екстремна идеология на радикалния ислям“.
„Затова атакувахме стратегически оръжейни системи в Сирия като остатъци от химически оръжия или ракети и снаряди с голям обсег, за да не попаднат в ръцете на екстремисти“, коментира ваншният министър на Израел. /БГНЕС
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.