28 Юли, 2026

Израел: Иран и Сирия си играят с огъня

Израел: Иран и Сирия си играят с огъня
Израел извърши днес въздушни удари срещу ирански и сирийски цели в Сирия

Готови сме да ги накараме да платят висока цена за такива действия, посочи военният говорител, генерал-лейтенант Джонатан Конрикус

   Израел предупреди днес - Иран и Сирия си играят с огъня и че макар да не се стреми към ескалация на напрежението, има готовност за всякакви сценарии след навлизането на ирански дрон в израелското въздушно пространство от Сирия, предадоха Франс прес и Ройтерс, цитирани от БТА.

    Готови сме да ги накараме да платят висока цена за такива действия, посочи военният говорител, генерал-лейтенант Джонатан Конрикус.
    Израел извърши днес въздушни удари срещу ирански и сирийски цели в Сирия, след като прехвана и свали иранския дрон.
    Според говорителя дронът е бил с военна мисия и е бил изпратен и управляван от иранските военни сили. Израелското военно командване заяви, че само един от неговите самолети е бил ударен от сирийската противовъздушна отбрана, докато е извършвал мисия срещу ирански цели в Сирия. Изтребителят Ф-16 се е разбил, а единият пилот е тежко пострадал. След това Израел е нанесъл мощен удар по противовъздушни системи и ирански цели в Сирия. 
    Това е най-значителната намеса на Израел в Сирия до този момент, отбелязва Ройтерс.
    Говорителят изтъкна, че Израел е готов за всякакви сценарии и ще продължи да действа в съответствие с оценката на ситуацията

Сподели:
Турция изпарти изтребители F-16 към границите на Русия

Турция изпарти изтребители F-16 към границите на Русия

Мисията обхваща Естония, Латвия и Литва, които не разполагат със собствени изтребители за постоянно изпълнение на задачи по въздушна полиция

Кая Калас извика руския представител в ЕС заради умишлените провокации с дронове, извършвани от Москва

Кая Калас извика руския представител в ЕС заради умишлените провокации с дронове, извършвани от Москва

Калас е представила ново предложение за налагане на допълнителни санкции срещу Русия

Русия реши да защити носителите на „Калибър“ с технология от времето на Първата световна война

Русия реши да защити носителите на „Калибър“ с технология от времето на Първата световна война

Става дума за т.нар. ослепяващ камуфлаж (dazzle camouflage), който според анализаторите е практически безполезен срещу съвременните украински безпилотни системи, съобщава Defense Express.

Коментари (0)