Това се е случило при въздушен удар, само няколко дни след като при подобна атака беше убит неговият предшественик
Израел съобщи на 27 март, че е убил новия ръководител на въоръженото крило на радикалната палестинска групировка "Хамас" в Газа - Мохамед Одех
Това е станало при въздушен удар, нанесен ден по-рано, само няколко дни след като при подобна атака беше убит неговият предшественик като ръководителя на въоръженото крило, предаде АФП.
В публикация в X израелският министър на отбраната Израел Кац заяви, че "командирът на въоръженото крило на терористичната организация "Хамас" в Газа беше ликвидиран вчера и изпратен да се присъедини към съучастниците си в дълбините на ада".
От "Хамас" все още не са коментирали.
Още от Свят
Вучич: До два месеца Сърбия започва производство на хуманоидни роботи
"Сърбия ще има хуманоидни роботи, каквито никой друг в Европа няма"
Макрон за срещата с Радев: Заедно работим за по-суверенна и единна Европа
Основните акценти, които двамата лидери са обсъдили са отбраната и сигурността, енергетиката и конкурентноспособността
Публикуваха пълния текст на писмото на Зеленски до Тръмп и Конгреса, иска балистични ракети
„В исторически план Путин вече е загубил. Сега, в петата година на тази война, Русия не успя да победи страна, подкрепяна от демократичния свят – страна, на чиято територия няма западни войски, но която получава мощна западна подкрепа, помагаща ни да се защитаваме. Тази реалност вече разби глобалните амбиции на Москва“, се казва в писмото