Планира се по-голяма сухопътна операция
Израелските военни обявиха военна зона в части от северната си граница с Ливан преди евентуални сухопътни операции в съседната страна, предаде БГНЕС с позоваване на АФП.
„Районите на Метула, Мисгав Ам и Кфар Гилади в Северен Израел са обявени за затворена военна зона. Влизането в тази зона е забранено.“ - се казва в изявление на военните.
Израел вече е започнал малки и прецизни трансгранични операции в Ливан, предаде БНР. Планира се по-голяма сухопътна операция.
В официално съобщение на израелската армия, цитирано от "Times of Israel", се казва, че началникът на северното ѝ командване генерал-майор Ори Гордин е одобрил тактически бойни планове за операцията.
Израелският министър на отбраната Йоав Галант беше цитиран днес да казва пред войници в близост до ливанската граница, че следващата фаза на операциите срещу "Хизбула" ще започне скоро.
Още от Свят
Ако дойде на власт: AfD ще извади Германия от еврозоната и Шенген
Лидерът на партията Алис Вайдел настоява още за по-малко миграция, повече депортация и ограничение за немско гражданство
WSJ: Русия тества готовността си за нов кръг от военна мобилизация
През последните месеци Москва не успя да набере достатъчно нови войници, за да компенсира убитите и ранените на бойното поле, докато украинският напредък намали средния живот на руския войник на фронта до минути, дни или седмици, коментира The Wall Street Jounal
Politico: Киев разширява въздушните си удари дълбоко в Русия - кои са ключовите цели
Изданието изтъква, че ВСУ никога не атакуват умишлено цивилни обекти, за разлика от руските окупаторите