26 Август, 2026

Израел: Открихме куршуми в телата на заложници от Газа

Израел: Открихме куршуми в телата на заложници от Газа
Даниел Хагари

Шест тела, извадени от тунел на "Хамас", са били с огнестрелни рани

Израелските военни заявиха, че в телата на шестима заложници, извадени от тунел в Газа по-рано тази седмица, са открити куршуми, което показва, че те са били застреляни.

Телата на Ягев Бухщаб, Александър Данциг, Йорам Мецгер, Надав Поппулуел, Хаим Пери и Авраам Мундер са били намерени в понеделник вечерта в южната част на ивицата Газа, съобщиха военните на следващия ден.

Военен говорител заяви пред АФП, че са извършени прегледи и „са открити куршуми в телата на шестимата заложници“, иззети от обекта, претърсен от израелските сили в района на Хан Юнис.

„Разследването на обстоятелствата по смъртта им продължава“, добави говорителят.

Шестимата загинали заложници бяха сред 251 души, отвлечени от палестински терористи по време на нападението на "Хамас" срещу Южен Израел на 7 октомври, което предизвика продължаващата война в Газа.

От тях 105 души остават в палестинската територия, включително 34, които според военните са мъртви.

Военният говорител контраадмирал Даниел Хагари заяви във вторник, че шестимата са били убити, докато израелските сили са действали в Хан Юнис. /БГНЕС


Сподели:
Канада въвежда ответни мита за редица американски стоки - между 15% и 50%

Канада въвежда ответни мита за редица американски стоки - между 15% и 50%

„Да купуваме канадски стоки има повече смисъл от всякога“, подчерта финансовият министър Шампан

Сикрет сървис: Запознати сме с клип от иранските медии със заплахи за живота на малкия син на президента - Барън Тръмп

Сикрет сървис: Запознати сме с клип от иранските медии със заплахи за живота на малкия син на президента - Барън Тръмп

Откакто САЩ ликвидираха аятолах Али Хаменей иранските медии многократно са разпространявали материали със заплахи срещу живота на президента на САЩ и членовете на семейството му

Латвия забранява вноса на книги, облекло, игри и други стоки от Русия и Беларус

Латвия забранява вноса на книги, облекло, игри и други стоки от Русия и Беларус

Мярката цели да защити интересите на Латвия в областта на сигурността, да намали приходите от износ на Русия и Беларус и да ограничи вноса на руски пропагандни материали

Коментари (0)