Израелската армия потвърди, че е ликвидирала един от командирите на ливанската шиитска групировка "Хизбула" Али ал Дебс и още двама негови съратници при вчерашен удар в Ливан, предаде Франс прес.
"Снощи бяха убити един от командирите на силите на "Хизбула" Радуан Али Мохамед ал Дебс, неговият заместник Ибрахим Иса и още един терорист", се казва в изявление на израелската армия.
Източник от сферата на сигурността съобщи по-рано, че трима членове на "Хизбула" са били убити при удара. /БГНЕС
Още от Свят
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан
Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран
Защо срещата в Париж беше организирана толкова внезапно?
Днес европейски държавни и правителствени ръководители се срещат в Париж, за да обсъдят как да реагират на новия курс на САЩ и политическата риторика на американския президент Доналд Тръмп
Зеленски уговаря с президента на ОАЕ връщане на пленени украинци
Обединените арабски емирства имат съществена роля като посредник за връщането на пленени и задържани в Русия по време на войната украинци, сред които много деца