Директорът на болницата „Ал Шифа“ е задържан и е прехвърлен за разпит, съобщиха израелските военни и службата за сигурност на Израел ISA.
„Директорът на болницата „Ал Шифа“ в ивицата Газа беше задържан и прехвърлен за разпит от ISA след като бяха открити доказателства, показващи, че под неговото пряко ръководство болницата „Ал Шифа“ е използвана като команден и контролен център на „Хамас“." - това се казва в официално съобщение на Израелските сили за отбрана и ISA.
Днес лекар от болницата заяви, че директорът на лечебното заведение и няколко други медицински служители са били арестувани от израелските сили.
По-рано израелската армия помогна за евакуацията на голямата част от намиращите се в болницата хора, включително новородени и недоносени бебета.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Секретният меморандум на Хегсет: фокус върху Китай, натиск върху съюзниците
Тръмп иска да прехвърлят сдържането на руската агресия към съюзниците в Европа, Азия и Близкия Изток, а вниманието на САЩ да бъде насочено към заплахите в Тихо-океанския район и потенциалния конфликт Китай-Тайван
Раздвоеният президент - между „гнева“ и „добрите отношения“ с Путин
Колебливото поведение на американския президент към диктатора в Кремъл поставя въпроса - дали това е негова стратегия или просто импулсивни реакции
The New York Times: Операцията в Курск ядосала САЩ, наричат я „шантаж“
Веднага след настъплението на ВСУ там Кирило Буданов е получил предупреждение, че Украйна не трябва да разчита на американско оръжие и обмен на разузнавателна информация