17 Март, 2026

Израел потвърди: Лидерът на "Хамас" Яхия Синуар е ликвидиран

Израел потвърди: Лидерът на "Хамас" Яхия Синуар е ликвидиран

Яхия Синуар

Бяха направени ДНК тестове

Израелският външен министър Израел Кац потвърди, че лидерът на "Хамас" Яхия Синуар е ликвидиран.

По-рано източници от израелските служби за сигурност, както и въоръжените сили на страната съобщиха, че се извършват ДНК тестове, за да се установи дали наистина водачът на терористичната организация е елиминиран.

"Масовият убиец Яхия Синуар, отговорен за клането и зверствата от 7 октомври, беше елиминиран днес от войници на ЦАХАЛ (израелската армия - б.р.)“, заяви Кац в съобщение, изпратено до медиите.

„Ликвидирането на Синуар създава възможност за незабавно освобождаване на заложниците и проправя пътя за промяна, която ще доведе до нова реалност в Газа - такава, която е без "Хамас" и без ирански контрол“, добави външният министър. 

В предишното съобщение на израелските военни се казваше, че "по време на операциите на армията в ивицата Газа бяха елиминирани трима терористи“. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

Иран е възобновил пряк канал за връзка със САЩ

САЩ и Иран поддържат ограничен дипломатически канал чрез специалния пратеник Стив Уиткоф и външния министър Абас Аракчи. Контактите се водят на фона на продължаващата война и напрежението в Близкия изток.

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

Германия: Няма да участваме във военни действия в Близкия изток

„Какво очаква Доналд Тръмп от няколко европейски фрегати в Ормузкия проток, което мощният американски флот не може да направи сам?“, попита Писториус

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Цяла Куба е без ток след срив на националната електрическа мрежа

Куба остана без ток след пълен срив на електроенергийната мрежа. Масовите прекъсвания на електрозахранването предизвикаха протести и изостриха икономическата криза на острова.