26 Юни, 2026

Израел: 20 терористи от "Хамас" са ликвидирани в болницата "Ал Шифа" в Газа

Израел: 20 терористи от "Хамас" са ликвидирани в болницата "Ал Шифа" в Газа
Болницата "Ал Шифа", снимка: архив

Десетки са задържани

Израелските военни съобщиха, че 20 терористи са били убити при сблъсъци в най-голямата болница в Газа, където силите на Израел са атакували високопоставени членове на "Хамас".

"Досега в болница "Ал Шифа" са ликвидирани двадесет терористи в различни сблъсъци, а десетки задържани заподозрени в момента са на разпит", се казва в изявление на армията, цитирано от БГНЕС.

Припомняме, през ноември армията на Израел разкри 55-метров тунел под болницата "Ал Шифа", използван от терористите, както и техен команден център в лечебното заведение.  Обичайна практика на „Хамас“ е да използва като прикритие за терористичната си дейност болници, училища и други цивилни обекти.

Сподели:
Рубио: Ливан, Израел подписаха рамково споразумение във Вашингтон

Рубио: Ливан, Израел подписаха рамково споразумение във Вашингтон

Споразумението „започва да изгражда рамка за траен мир и сигурност“

Съдът в Гърция обави 57 души за виновни за измами със земеделски евросубсидии

Съдът в Гърция обави 57 души за виновни за измами със земеделски евросубсидии

Властите твърдят, че досега са разбили пет отделни групи за измами със земеделски субсидии от ЕС, арестувани са 94 заподозрени, обвинения са повдигнати на над 1100 души

Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток

Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток

"Безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без координация с Иран", заяви заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади

Коментари (0)