Ако атаките на „Хизбула“ срещу израелски градове продължат, Израел ще нанесе удари по южните предградия на Бейрут
Израел спира ударите срещу Иран по молба на американския президент Доналд Тръмп, съобщи БТА с позоваване на израелския "Канал 12", който цитира високопоставен израелски официален представител.
Служителят добави, че ако атаките на „Хизбула“ срещу израелски градове продължат, Израел ще нанесе удари по южните предградия на Бейрут.
В репортажа на "Канал 12", цитиращ високопоставения израелски официален представител, се посочва също, че израелските удари в Южен Ливан ще продължат с пълна сила през следващите дни, отбелязва Ройтерс.
От своя страна Иран също заяви, че спира ударите. Президентът Масуд Пезешкиан каза, че страната не е напуснала "нито бойното поле, нито масата за преговори“.
Още от Свят
Сирия обяви, че е постигнала споразумение с Москва за съдбата на руските бази
Съоръженията на летище Хмеймим и пристанище Тартус ще бъдат превърнати в „съвместни центрове за обучение и рехабилитация, в рамките на нови договорености, които запазват взаимните интереси“
Русия унищожи склад на Световната здравна организация в Украйна - с консумативи за спешна медицина
През миналия месец „Лекари без граници“ осъдиха „умишлената стратегия на Русия за унищожаване на здравната система“ в Украйна
Земетресение с магнитуд 4,5 по Рихтер разтърси в Югоизточна Турция
"Рискът от земетресения в региона Хатай-Газиантеп и по-специално в равнината Амик не бива да се пренебрегва напълно, опасността не е отминала”