23 Август, 2026

Израелската армия атакува военен обект на терористите от "Хизбула" в Ливан

Снимка: EPA/BGNES

Става дума за тренировъчен лагер, който е използван за обучение на членове на специалните части „Радуан“ на терористичната организация.

Израелската армия обяви през тази нощ, че е започнала нова серия от удари в Южен Ливан.

Пресслужбата на Израелските отбранителни сили съобщи, че операцията е насочена срещу военни цели на шиитската терористична организация "Хизбула". По-конкретно - към тренировъчен лагер, който е използван за обучение на членове на специалните части „Радуан“ на терористичната организация.

От армията посочват, че разполагането на тези съоръжения в граничните райони и провеждането на военно обучение там представлява нарушение на споразумението за примирие между Израел и Ливан, както и заплаха за израелската държава. 

„Израелските отбранителни сили ще продължат да предприемат мерки за премахване на всякакви заплахи за Държавата Израел“, се казва в изявлението. /БГНЕС

Сподели:
Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация

Естония: Русия иска да пречупи духа на украинската нация

Противоречиви сигнали към Киев след забраната на Зеленски на руското анимационно филмче "Маша и мечока"

„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната

„По-добре би било, ако той беше на мястото на скелета“: Сибига заявява, че ще ускори края на войната

Единствената пречка пред мира остава Путин, което задължава Украйна да засили максимално усилията за постигане на мир, смята външният министър на Украйна

Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Войната с дронове между Украйна и Русия навлиза в критична фаза

Двете държави се състезават, за да видят коя може да построи по-бързи дронове в битката за надмощие в кървавия конфликт

Коментари (0)