19 Май, 2026

Израелската армия ликвидира командир на "Хизбула"

Израелската армия ликвидира командир на "Хизбула"

Снимката е илюстративна

При удара са загинали поне още двама души

Израелските военни съобщиха, че са убили командир на "Хизбула" при нощен въздушен удар в Ливан, предаде АФП.

„Али Ахмед Хюсеин от елитните сили "Радуан" на "Хизбула" е бил ликвидиран от израелски самолети в района на Султания в Южен Ливан“, гласи изявление на израелската армия (ЦАХАЛ).

Според ЦАХАЛ, ливанските държавни медии и източник от службите за сигурност, при удара са загинали поне още двама души.

Военните заявиха, че Хюсеин е "извършил многобройни изстрелвания към израелска територия" от Ливан, след началото на войната в Газа.

"Хизбула" съобщи, че един от нейните войници, идентифициран като Али Ахмед Хюсеин и с прякор Абас Джаафар, е бил убит, без да посочи къде и кога е загинал.

Източник от ливанските служби за сигурност съобщи, че при израелския удар е убит "местен командир от подразделението „Радуан", както и двама други членове на "Хизбула".

Източникът, който говори при условие за анонимност, идентифицира командира като Абас Джаафар. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Украйна: Путин може да обяви масова мобилизация след изборите заради загубите на фронта

Украйна: Путин може да обяви масова мобилизация след изборите заради загубите на фронта

Руският владетел може да обяви масова мобилизация след изборите за Държавна дума на Русия, предупреди зам.-ръководителят на президентската канцелария на Украйна бригаден генерал Павло Палиса

След серия от удари по петролен гигант на Русия, в Перм проведоха молитвени шествия

След серия от удари по петролен гигант на Русия, в Перм проведоха молитвени шествия

Руското православно духовенство в Перм проведе молитвени шествия след серия от удари с дронове върху петролна инфраструктура, включително рафинерии и помпени станции

В Брюксел започна среща на началниците по отбраната на НАТО

В Брюксел започна среща на началниците по отбраната на НАТО

Отбелязва се, че войната в Украйна е навлязла в петата си година и продължава да носи последици, пряко свързани със сигурността на съюзниците