18 Май, 2026

Израелските сили: „Хамас“ използва деца като живи щитове

Израелските сили: „Хамас“ използва деца като живи щитове

Снимка: скрийншот

Въпреки терористичните дейности на групировката, досега над 870 000 жители са евакуирани безопасно на юг от град Газа.

Клетка на “Хамас”, състояща се от около 20 терористи, се опита да нападне хуманитарната зона в Хан Юнис, съобщи бТВ с позоваване на израелската обрана.

„Въздушните сили на Израел, под ръководството на войските на Израелските отбранителни сили, ликвидираха терористите, без да нанесат вреда на невъвлечените цивилни жители на Газа, които бяха задържани от тях“, се посочва още в съобщението.

„Ликвидираната терористична клетка на „Хамас“ използва палестински деца в хуманитарната зона като живи щитове след удара“, посочват военните.  

Подчертава се, че “Хамас” продължава да използва брутално цивилните жители на Газа като човешки щитове. Въпреки терористичните им дейности, досега над 870 000 жители са евакуирани безопасно на юг от град Газа.

След като „Хамас“ прие част от плана за примирие Израел съобщи, че намалява активността на войските си в Газа.

На военните е било наредено да извършват само отбранителни операции.



Сподели:

Коментари (0)

Антарктическият лед се топи с шокова скорост заради придвижване на океанска топлина от дълбините

Антарктическият лед се топи с шокова скорост заради придвижване на океанска топлина от дълбините

В продължение на десетилетия антарктическият морски лед изглеждаше забележително устойчив, като за разлика от Арктика, той дори се разширяваше между 2007 и 2015 г., но от 2015 г. насам площта му се свива рязко

Тръмп заплаш, че от Иран „няма да остане нищо", ако не подпише мирното споразумение

Тръмп заплаш, че от Иран „няма да остане нищо", ако не подпише мирното споразумение

Агенция Фарс съобщава, че Вашингтон е представил списък от пет точки, включващ искане Иран да запази в действие само един ядрен обект и да прехвърли запасите си от силно обогатен уран на САЩ

Руснаци се напъхаха в газопроводна тръба и вкупом бяха заловени от украинци

Руснаци се напъхаха в газопроводна тръба и вкупом бяха заловени от украинци

Всеки тръбопровод във фронтовата зона предизвиква нездравословен интерес сред руснаците, съобщава 65-та отделна украинска механизирана бригада