24 Декември, 2025

Израелски дрон ликвидира командир на „Хизбула” в Ливан

Израелски дрон ликвидира командир на „Хизбула” в Ливан

Снимката е илюстративна

Става дума за 55-годишния Хюсеин Маки

При израелски удар късно снощи в Южен Ливан е бил убит командир на ливанското ислямистко движение "Хизбула", съобщи израелската армия, цитирана от Франс прес и Дарик.

"Летателна машина на израелските военновъздушни сили удари и елиминира" Хюсеин Маки в района на град Тир, съобщи армията, като публикува кадри, на които се вижда експлозия на автомобил.

Маки бе командир на "Хизбула" в Южен Ливан, "отговорен за подготовката и изпълнението на множество терористични атаки срещу цивилното население и израелската територия", се отбелязва в текста. 

Проиранската групировка заяви, че 55-годишният Хюсеин Маки е "загинал като мъченик по пътя към Йерусалим".  

По-рано днес местна медия съобщи, че израелски безпилотен летателен апарат е нанесъл удар по "автомобил на главния път от Тир към Ал Хуш" и е "убил двама души".
Сподели:

Коментари (0)

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

За вярност към Родината Путин закичи с орден Мария Захарова

На церемонията по връчването на държавни награди в Кремъл говорителят на руското МВнР благодари на родителите си за това, че са я възпитали любов към Русия

ВСУ атакуваха стратегически цели в Русия, удариха и ключов завод в Тулска област

ВСУ атакуваха стратегически цели в Русия, удариха и ключов завод в Тулска област

Предишната нощ украински дронове нанесоха поредица от удари по химическия завод "Ставролен" в град Будьоновск, разположен на 200 км от Ставропол, Русия

Последна версия на американския мирен план за Украйна - как ще реагира Русия...

Последна версия на американския мирен план за Украйна - как ще реагира Русия...

Президентът Зеленски разкрива кои са спорните моменти в него, по които не е постигнат все още консенсус