13 Януари, 2026

Израелски самолет ще прибере нападнатите в Амстердам футболни фенове

Израелски самолет ще прибере нападнатите в Амстердам футболни фенове

Снимката е илюстративна

Мири Регев е помолила за безопасното им транспортиране до летището

Израелски самолет е излетял от летище „Бен Гурион“ с мисия да върне у дома футболните фенове от Амстердам след сблъсъците в нидерландския град, съобщи летищната администрация.

Той ще прибере феновете, след като те бяха нападнати от засада след мач от Лига Европа между нидерландския клуб „Аякс“ и израелския „Макаби Тел Авив“, заяви говорителят на властите Лиза Двир.

От офиса на израелския транспортен министър Мири Регев казаха, че тя е говорила с нидерландския си колега относно „въздушната операция по спасяване на израелски граждани от Амстердам“, предаде АФП.

Регев е помолила нидерландския транспортен министър Бари Мадленер да даде разрешение на самолетите да използват летище „Схипхол“ в Амстердам за спасяването на израелците.

Тя също така е поискала безопасно транспортиране на евакуираните израелци от хотелите до летището.

В изявлението се посочва, че нидерландският министър е изразил скръбта си за този грозен случай и че правителството му работи за осигуряване на безопасността на израелските пътници. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп към протестиращите  иранци: Поемете контрола над държавните институции

Тръмп към протестиращите иранци: Поемете контрола над държавните институции

„Отмених всички срещи с ирански официални представители, докато безсмисленото убиване на протестиращи НЕ СПРЕ."

Премиерът на Гренландия: Избираме Дания, САЩ няма да ни притежават

Премиерът на Гренландия: Избираме Дания, САЩ няма да ни притежават

„Едно нещо трябва да е ясно за всички: Гренландия не иска да бъде притежавана от Съединените щати. Гренландия не иска да бъде управлявана от Съединените щати. Гренландия не иска да бъде част от Съединените щати.“

Майкъл Наки: Главният враг на руските военни си остават техните командири

Майкъл Наки: Главният враг на руските военни си остават техните командири

Според данни, анализирани от Bloomberg, Русия е увеличила интензивността на ударите по цивилни цели именно в периоди, когато се водят разговори за мир