24 Юни, 2026

Израел обкръжи още две болници в Газа след стотиците заловени терористи в "Ал Шифа"

Израел обкръжи още две болници в Газа след стотиците заловени терористи в "Ал Шифа"
Снимка: архив

Поискана е пълна евакуация на служителите и пациентите

Израелските сили са обсадили още две болници в Газа, предаде БНР с позоваване на Ройтерс. 

Палестинският Червен полумесец твърди, че медицинските екипи са били обстрелвани, на което израелската страна отговори, че болниците в анклава се се използват като крепости организацията "Хамас", която укрива там свои бази и оръжия.

По-рано днес  израелските военни съобщиха, че са заловили 480 терористи в болницата "Ал Шифа".

Според палестинския Червен полумесец, израелски танкове са навлезли в районите около болниците "Ал Амал" и "Насър" в град Хан Юнис и са изискали пълна евакуация на служителите, пациентите и разселените хора от помещенията на здравните заведения.

Израелските въоръжени сили обявиха, че силите им нанасят удари по инфраструктура в Хан Юнис, която се използва като сборен пункт за много терористи.

Сподели:
Повреда в комуникационната система блокира временно влаковете в Германия

Повреда в комуникационната система блокира временно влаковете в Германия

Причината за спирането на влаковете са били смущения в работата на цифровата комуникационна система GSM-R, използвана за координиране на железопътните операции

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тръмп изригна: Имахме Иран на колене, а Конгресът "безсмислено гласува" срещу мен

Тези сенатори току-що направиха задачата ми по-трудна, но аз ще я изпълня по един или друг начин, защото винаги постигам целите си, написа американския президент в социалните мрежи

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022

Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“

Коментари (0)