4 Февруари, 2026

Израел залови стотици терористи в „Ал Шифа“, включително трима командири на "Хамас"

Израел залови стотици терористи в „Ал Шифа“, включително трима командири на "Хамас"

Даниел Хагари

Ликвидираните войници на "Хамас" също са стотици

Израелски сили са задържали стотици терористи от "Хамас" и "Ислямски джихад", включително техни членове, отговарящи за вътрешната сигурност и военни командири, при продължителната операция на Израел в най-голямата болница в Газа - "Ал Шифа", предаде Ройтерс, като се позова на военен говорител.

Израелски войски влязоха в болницата в ранните часове на понеделник и оттогава претърсват огромния комплекс, който е свързан с мрежа от тунели, използвана от палестинските терористи като тяхна база.

При операцията в лечебното заведение са ликвидирани стотици войници на "Хамас", задържани са повече от 500 заподозрени, включително 358 членове на ислямистките въоръжени групировки "Хамас" и "Ислямски джихад", което е най-големият брой задържани от началото на войната преди почти шест месеца.

Основният израелски военен говорител вицеадмирал Даниел Хагари заяви, че подразделения на специалните сили са използвали "тактика за заблуда на противника", за да изненадат терористите, като са нанесли сериозни загуби на "Хамас" и "Ислямски джихад".

Сред задържаните са трима високопоставени военни командири от "Ислямски джихад" и двама членове на "Хамас", които отговаряли за операциите на окупирания Западен бряг, както и други членове на движението, които отговаряли за вътрешната сигурност.

"Тези, които не се предадоха на нашите сили, се сражаваха срещу нашите сили и бяха елиминирани", каза Хагари снощи.

Агенция Ройтерс отбелязва, че към момента няма коментар на тази информация от страна на "Хамас" или "Ислямски джихад".

"Аш Шифа" бе най-голямата болница в ивицата Газа преди войната и сега е едно от малкото здравни заведения в северната част на анклава, които все още работят. 

Сподели:

Коментари (0)

Руска атака уби двама души в Днипропетровска област

Руска атака уби двама души в Днипропетровска област

Загинаха 68-годишна жена и 38-годишен мъж - в район Синелниковски

САЩ се съгласиха преговорите с Иран да се проведат в Оман вместо в Истанбул

САЩ се съгласиха преговорите с Иран да се проведат в Оман вместо в Истанбул

Техеран иска преговорите да бъдат в двустранен формат - само със САЩ, а не с участието на няколко арабски и мюсюлмански държави

"Хюман райтс уоч": Тръмп превръща САЩ в авторитарна държава,

"Хюман райтс уоч": Тръмп превръща САЩ в авторитарна държава,

Според организацията демокрацията в света се е върнала на нивото от 1985 г., когато Съветският съюз все още е съществувал