26 Юни, 2026

Израелските военни с нова операция в Газа, продължават сблъсъците в "Ал Шифа"

Израелските военни с нова операция в Газа, продължават сблъсъците в "Ал Шифа"

Още две болници са обсадени от отбраната на Израел

Израелските отбранителни сили обсадиха още две болници в ивицата Газа в неделя, съобщава Палестинският червен полумесец, цитиран от "Ройтерс".

В същото време Израел твърди, че е заловил 500 екстремисти на "Хамас" в продължаващите сблъсъци в най-голямата болница в Газа "Ал Шифа".

Червеният полумесец твърди още, че при връщането на танкове в болниците "Ан Насър" и "Ал Амал" в южния град Хан Юнис е убит негов служител. Организацията казва, че всички нейни членове са в изключителна опасност, а Израел изисква пълна евакуация на персонала.

Този месец отново започна операция в "Ал Шифа", при която се съобщава за убити. Палестински активисти говорят за премазани от танкове цивилни - информация, която Израел отрича. Армията казва, че бойци на "Хамас" са стреляли по военни от вътрешността на "Ал Шифа".
Сподели:
Рубио: Ливан, Израел подписаха рамково споразумение във Вашингтон

Рубио: Ливан, Израел подписаха рамково споразумение във Вашингтон

Споразумението „започва да изгражда рамка за траен мир и сигурност“

Съдът в Гърция обави 57 души за виновни за измами със земеделски евросубсидии

Съдът в Гърция обави 57 души за виновни за измами със земеделски евросубсидии

Властите твърдят, че досега са разбили пет отделни групи за измами със земеделски субсидии от ЕС, арестувани са 94 заподозрени, обвинения са повдигнати на над 1100 души

Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток

Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток

"Безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без координация с Иран", заяви заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади

Коментари (0)