26 Февруари, 2026

Израел: 19 от заложниците на "Хамас" в Газа вече не са живи

Израел: 19 от заложниците на "Хамас" в Газа вече не са живи

Бенямин Нетаняху

Два тела са върнати в Израел, при операцията има убити и ранени войници на ЦАХАЛ

Израeл обяви официално, че смята за загинали 19 от заложниците в Газа,  похитени от „Хамас“ по време на атаката на израелска територия, извършена на 7 октомври. Това съобщи днес агенция Reuters с позоваване на офиса на израелския премиер Бенямин Нетаняху.  

По негови данни, 19 от общо 135 заложници, които все още остават в плен на терористите в Газа, вече не са между живите.

Сред загиналите има и гражданин на Танзания. Агенцията отбелязва, че по-рано властите на Танзания потвърдиха отвличането на двама танзанийски студенти, които са работели във ферми в южната част на Израел и са държани като заложници от „Хамас“.

Вечерта на 12 декември Армията за отбрана на Израел съобщи, че са намерени телата на двама заложници. Става дума за 27-годишната Еден Закари, която е била отвлечена от музикалния фестивал в Рама, и войника Зива Дадо (на 36 години). Телата са върнати в Израел и на семействата е съобщено за смъртта на близките им.

При операцията за връщане на телата са загинали двама израелски военни, още няколко са ранени.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Рубио: Тръмп е разочарован, че Русия и Украйна не могат да се договорят за мир

Рубио: Тръмп е разочарован, че Русия и Украйна не могат да се договорят за мир

„Той просто не разбира как две държави в такава жестока, ужасна и кървава война не могат да се договорят как да я приключат", каза държавният секретар

Украйна получи 1000 тела на украински войни, предаде 35 останки на загинали руснаци

Украйна получи 1000 тела на украински войни, предаде 35 останки на загинали руснаци

В края на януари Украйна получи от Русия тленните останки на още 1000 души, обявени като тела на загинали в бой украински войници в замяна на 38 тела на загинали руски войници

Преговорите между САЩ и Украйна започват в Женева на фона на ожесточени руски атаки

Преговорите между САЩ и Украйна започват в Женева на фона на ожесточени руски атаки

Срещата събира водещия преговарящ на Украйна Рустем Умеров и пратениците на Тръмп Стив Уиткоф и Джаред Къшнър, като се очакват тристранни преговори с участието на Русия в началото на март