15 Януари, 2026

Израeл унищожава терористите от "Хамас" в тунелите на Газа

Израeл унищожава терористите от "Хамас" в тунелите на Газа

Тунелите са ключова цел за израелската армия

Израел атакува терористите от „Хамас“ в обширната мрежа от тунели под ивицата Газа, след като премиерът Бенямин Нетаняху отхвърли призивите за прекратяване на бойните действия, предаде Reuters.

Тунелите са ключова цел за армията на Израел, която разширява наземните си операции в Газа с цел да унищожи терористичното движение „Хамас“, управляващо палестинския анклав.

Припомняме, преди три седмици терористите нападнаха Израел, като убиха над 1400 души.

"През последното денонощие обединените бойни сили на ЦАХАЛ нанесоха удари срещу около 300 цели, включително постове за противотанкови ракети и ракетни пускови системи, разположени под земята, както и военни комплекси, намиращи се в подземни тунели, принадлежащи на терористичната организация „Хамас", се казва в изявление на Армията за отбрана на Израел.

Терористите са предприели ответен огън с противотанкови ракети и картечници.

"Войниците ликвидираха терористите и насочиха авиацията за нанасяне на удари срещу обекти и инфраструктура на терористите в реално време", допълват от ЦАХАЛ.

Според очевидци, израелските войски са нанесли удар по главната пътна артерия на Газа и са атакували самия град Газа от две посоки. Израел съобщи, че неговите войски са освободили свой войник, държан в плен от „Хамас“.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

Невзоров: Иранският фашизъм и руският фашизъм са плодове от едно и също поле

"В Иран Русия за пореден път се омаза до темето в кръв и стана съучастник в масови убийства", казва той

Зеленски: Срещнах се с Валерий Залужни

Зеленски: Срещнах се с Валерий Залужни

Двамата са обсъдили дипломатически задачи, които по думите на президента „са актуални към момента и могат да направят Украйна и всички нас по-силни“.

Белият дом: Тръмп предотврати екзекуциите на 800 протестиращи в Иран

Белият дом: Тръмп предотврати екзекуциите на 800 протестиращи в Иран

"Те трябваше да бъдат извършени вчера, са били спрени“, каза пред журналисти говорителката Каролайн Ливит